اشتباهاتی در آرایش ابرو که ممکن است مرتکب شوید…

اشتباهاتی در آرایش ابرو که ممکن است مرتکب شوید…

توسط فاطمه باقری | 23 فروردین 1402

دسته‌بندی نشده

اشتباهاتی در آرایش ابرو که ممکن است مرتکب شوید... آرایش ابرو یکی از موضوعاتی است…

اشتباهاتی در آرایش ابرو که ممکن است مرتکب شوید…

آرایش ابرو یکی از موضوعاتی است که نقش مهمی در زیبایی دارد. اما تمایل جوانان به اصلاح ابرو، انبوه مدل های ابرو و عدم توانایی در کشیدن صحیح ابرو، باعث اشتباهات زیادی در این زمینه می شود. یافتن بهترین فرم برای ابروها، یافتن روش های اصلاح ابرو و انتخاب مد روز بر اساس ساختار صورت و قوس پیشانی از جمله مواردی است که در آرایش ابرو مهم است. به همین منظور در این مقاله به راهنمایی رایج ترین اشتباهات در آرایش ابرو می پردازیم.

رایج ترین اشتباهات در آرایش ابرو

بسیاری از افراد ابروهای خود را بیش از حد پهن می کنند. آنها فکر می کنند که برداشتن و پهن کردن ابروها شما را زیبا می کند. اما عدم تطابق مدل ابرو با فرم صورت و پایین بودن انتهای ابرو، فرد را پیرتر نشان می دهد. به همین دلیل، قبل از اینکه به دنبال راهی برای کشیدن ابرو باشید، باید در نظر داشته باشید که با توجه به ساختار صورت شما چه مدلی برای ابروهای شما بهتر است.

برای آشنایی با اشتباهات رایج در آرایش ابرو با ما همراه باشید:

 

1- عدم استفاده از شابلون ابرو

سعی کنید از شابلون های آماده در آرایش ابرو خود استفاده نکنید. استفاده از شابلون، ابروهای زنانه را شبیه ابروهای مردانه می کند; ابرویی که برعکس ابروی طبیعی بیش از حد مربع است.

یک متخصص زیبایی می گوید:

هرگز از شابلون ابرو استفاده نکنید. او می گوید خود را به آرایش ابرو محدود نکنید. مانند خط چشم که با تمرین به آن مسلط می‌شوید، برای کشیدن ابرو از استاک‌های نرم با نوک‌های قابل تنظیم استفاده کنید و با تمرین به آن مسلط شوید.

۲- بزرگ کردن ابتدای ابرو با دم باریک

نام ابروی قورباغه ای به این دلیل است که دیدن ابرو واقعا ما را به یاد قورباغه می اندازد. ابرویی که ابتدایی بزرگ و پهن دارد و به دنبال آن دمی باریک دارد.

یک متخصص در این زمینه می گوید:

اگر یک نوجوان متولد دهه 90 بودید، شاید این مدل ابرو جذاب و زیبا بود! اما در حال حاضر این طرح ها چندان پرطرفدار نیستند، زیرا با ساخت ابروها به این صورت، ابروها را کانون توجه اصلی روی صورت قرار می دهید. این باعث می شود که چشم ها، مژه ها و حتی دهان مورد توجه قرار نگیرند.

اگر به دنبال تغییر در این روش کشیدن ابرو هستید، ابتدا باید بررسی کنید که آیا موهای شما همچنان در اطراف ابرو رشد می کند یا خیر؟!
به همین دلیل ابروهای خود را به مدت ۶ هفته رها کنید تا موهای اطراف آن تا حدودی رشد کنند. این روش برای بسیاری از افراد جذاب نیست، اما نتیجه به دست آمده از آن بسیار ارزشمند است. سعی کنید شب ها از نرم کننده های ابرو برای تقویت ابروها و داشتن ابروهای پرتر استفاده کنید. اگر به این نتیجه رسیدید که ابروها نمی توانند به طور طبیعی رشد کنند، سراغ میکروبیلدینگ بروید.

 

3- کشیدن ابروی بلند، جایی که اشتباه می کنید!

آرایش ابرو موضوع حساسی است که باید بر اساس استایل صورت بهترین فرم ممکن را انتخاب کنیم. بسیاری از افراد انتهای ابرو را بیش از حد به ناحیه شقیقه نزدیک می کنند و اغلب انتهای دم ابرو آویزان می شود. برای رفع این مشکل هنگام ساخت ابرو، مداد خود را از نقطه برخورد ابرو با بینی قرار دهید و تا نقطه برخورد ابرو با انتهای خط چشم ادامه دهید. دراز کردن بیش از حد ابرو ظاهر واقعی آن را از بین می برد، زیرا موهای طبیعی ابرو هرگز تا این ناحیه رشد نمی کند.

 

4- کشیدن ابرو به صورت خیلی کوتاه

کشیدن یک ابروی بلند همیشه اشتباه نیست. کشیدن ابروهای کوتاه به همان اندازه اشتباه است. با افزایش سن، دم ابرو نازک شده و تا حدودی از بین می رود. در مردان رشد ابروها هرگز متوقف نمی شود، اما در زنان با افزایش سن ابروها نازک تر می شوند.

برای حل این مشکل پرکردن ابرو با ژل فیبر ساده ترین گزینه است. این ماده به پوست و مو می‌چسبد و ظاهری طبیعی و حجیم به ابروها می‌دهد. برای اندازه گیری دقیق جایی که ابرو باید به پایان برسد، یک برس آرایشی بردارید و آن را در گوشه بینی و گوشه بیرونی چشم نگه دارید. به این ترتیب جایی که باید ابرو به پایان برسد را پیدا کرده و آن را با ژل فیبر پر کنید.

 

5- اشتباه در ساختن ابرو مانند نقاشی

اگر ابروهایتان را طوری کشیده اید که شبیه نقاشی شده باشد، شک نکنید که در آرایش اشتباه کرده اید. باید مطمئن شوید که ابروهای رنگ شده طبیعی به نظر می رسند. باید به گونه ای ابروهای خود را مرتب کنید که رنگ آنها خوشایند نباشد.از حرکات ساده برای ایجاد فرم مناسب ابرو استفاده کنید. اگر از مداد استفاده می کنید، مطمئن شوید که تا حد ممکن تیز باشد. هرچه رنگ مداد شما بیشتر باشد و نوک آن ریزتر باشد، ابروهایتان را هنرمندانه‌تر می‌کشید.

 

6- اشتباه در کشیدن قوس ابرو

در آرایش ابرو باید به ساختار آن توجه کافی داشته باشید. اگر قوس ابرو غیر طبیعی باشد، زیبایی ابرو از بین می رود. قوس بیش از حد جلو یا خیلی عقب بر کل ساختار صورت تاثیر می گذارد. یک ابرو طبیعی باید از ریشه شروع شود، در جای مناسب قوس شود و در جای مناسب به پایان برسد. کشیدن ابرو به این شکل تفاوت زیادی در چهره شما ایجاد می کند.

اگر ابروهای پرپشت یا پرپشتی ندارید و همیشه درگیر شکل دادن به آنها هستید، شاید بد نباشد «مقاله کاشت ابرو» را بخوانید:

 

نقشه برداری در آرایش ابرو

 

آرایش ابرو

 

برای حل این مشکل ترسیم قوس ابرو باید محل ابرو را نقشه برداری کنید. البته لازم نیست همیشه این کار را انجام دهید، زیرا بعد از چند بار با کل موضوع آشنا می شوید و به یک روال عادی تبدیل می شود.

ابتدا یک برس آرایشی بردارید و از گوشه بینی شروع کنید، برس را مستقیم به سمت بالا نگه دارید. ابروی شما باید از اینجا شروع شود. اگر ابرو از جای مناسب شروع شود، بینی شما نازک تر به نظر می رسد. این نقطه را با مداد یا پودر مشخص کنید.برای قوس، برس را در گوشه بینی نگه دارید و از مرکز چشم زاویه دهید، این جایی است که ابرو باید قوس شود. اگر قوس ابرو در جای مناسب کشیده شود، چشم ها بازتر و بزرگتر به نظر می رسند. این نکته را علامت بزنید.
در پایان از گوشه بینی با زاویه به گوشه بیرونی چشم بروید. اگر ابروهای شما به جای مناسب ختم شوند، گونه ها برجسته تر می شوند. اینجا را هم چک کنید
سپس با استفاده از یک محصول مناسب برای آرایش ابرو، علامت ها را به هم وصل کنید. در کشیدن ابرو تا حد امکان دقت کنید ابتدا موهای طبیعی را بکشید و سپس با کشیدن مداد فضای خالی را پر کنید تا بهترین ابروها را با توجه به فرم صورت خود داشته باشید.

7- انتخاب رنگ اشتباه در آرایش ابرو

اکثر لوازم آرایش ابرو موجود در بازار رنگ های گرم دارند اما ابروها رنگ های سرد هم دارند. همه افرادی که رنگ موی گرم دارند، رنگ ابروی طبیعی سردتری دارند. سعی کنید رنگ ابرو را با رنگ مو هماهنگ کنید و مطمئن شوید که مداد یا سایه ای با رنگ مناسب انتخاب می کنید.

 

8- عدم استفاده از موچین

اشتباه بسیاری در آرایش ابرو، استفاده از موچین برای برداشتن ابرو در خانه است. اگر به موچین ابرو معتاد هستید، آن را زمین بگذارید و در اسرع وقت به متخصص ابرو مراجعه کنید. این افراد حرفه ای هستند و به شما کمک می کنند تا ابروهای خود را به شکل رویاهای خود بازگردانید.اگرچه حل این مشکل ابرو زمان بر است و باید صبور باشید. رنگ کردن ابرو یک راه عالی برای پرپشت تر نشان دادن ابروهای شما است. پس حتما این کار را انجام دهید.

 

9- ناسازگاری ابرو با فرم صورت

آرایش ابرو زمانی نتیجه مثبت می دهد که فرم آنها با صورت هماهنگ باشد. شکل منحصر به فرد ابرو باید کاملاً با ساختار صورت شما مطابقت داشته باشد. بسیاری از میکاپ آرتیست ها اشتباه می کنند و یک قوس قوی برای کشیدن ابرو ایجاد می کنند. در حالی که این قوس واقعاً به صورت نمی آید.

همیشه از شکل طبیعی ابرو برای کشیدن استفاده کنید. ابروها سه شکل دارند:

دارای شیب تند؛
منحنی نرم و گرد؛
ابروهای صاف
به فرم و ساختار کلی ابروها توجه کنید و فرمی را متناسب با صورت انتخاب کنید.

 

10- ابروها را به صورت متقارن آرایش کنید

بسیاری از مردم فکر می کنند که ابروها خواهر هستند. اما واقعیت این است که آنها دوقلوهای همسان هستند و باید بیشترین شباهت را به یکدیگر داشته باشند. صورت اکثر افراد تقریباً متقارن است. کشیدن ابرو در ایجاد این تقارن بسیار مهم است. برای داشتن دو ابروی متقارن، بهترین حالت را برای یکی از ابروهای خود انتخاب کنید و سپس ظاهر ابروی دیگر را شبیه به آن کنید. برای گرفتن نتیجه بهتر ابتدا با مداد ابروی ضعیف را پر کنید و سپس قسمت های اضافی دو ابرو را به صورت متقارن بردارید.

انواع محصولات آرایش ابرو

مداد ابرو:
در مداد آرایش ابرو باید سراغ محصولاتی بروید که نوک تیز دارند تا فضای خالی را به خوبی پر کنند. تطبیق رنگ آنها با ابروها نیز به آرایش بهتر کمک می کند.

لمینت ابرو:
یک ابزار سریع و راحت برای آرایش ابرو که در تمام طول روز ثابت می ماند. برخلاف سایر محصولات ترمیم کننده ابرو، این ژل هیچ پوسته قابل مشاهده ای ایجاد نمی کند.

ژل ابرو:
ژل های ابرو زیادی وجود دارد. ژل هایی را انتخاب کنید که دارای رنگدانه های مناسب بوده و به موهای طبیعی ابرو ضخامت می بخشند.

پودر ابرو:
پودرها به ترکیب سایه و رسیدن به رنگ دلخواه برای آرایش ابرو کمک زیادی می کنند. اگرچه این محصول قدیمی است، اما کار با آن و بدون ریزش آسان خواهد بود.

مداد ابرو:
نوک نمدی این خودکار به شما این امکان را می دهد که خطوط کوچک مو را به خوبی رنگ آمیزی کنید و فضاهای خالی را با فشار بیشتری پر کنید.

رنگ تاتو:
نوعی رنگ خانگی که تا سه روز به ابروهای شما رنگ و فرم می دهد. استفاده از آن بسیار ساده است و برخلاف نامش هیچ خطری ندارد.

 

حرف پایانی

آرایش ابرو در زیبایی و ظاهر افراد بسیار مهم است. کشیدن ابرو کار سختی نیست. برای داشتن ابروی متقارن و متناسب با ساختار صورت شما فقط باید از برخی اشتباهات رایج اجتناب کنید. پس زیبایی ابروهای خود را با تمرین و استفاده از لوازم آرایش و مراقبت صحیح چند برابر کنید.

ارسال دیدگاه