کرم‌ پودر

کرم‌ پودر

توسط فاطمه باقری | 26 بهمن 1401

محصولات آرایشی

بایدها و نبایدهای استفاده کردن از کرم‌ پودر   چه در آرایش چهره‌ شما تبحر…

بایدها و نبایدهای استفاده کردن از کرم‌ پودر

 

چه در آرایش چهره‌ شما تبحر خاصی داشته باشید، چه صرفاً در حد چهار عمل اصلی بلد باشید، همه شما به دنبال یک هدف مشترک هستید؛
برخورداری از پوستی تماشایی، جذاب و بی‌نقص که سالم و درخشان به نظر برسد. گاهی‌اوقات یادگیری طرز استفاده کردن از کرم‌ پودر به شکلی درست و اصولی می‌تواند به اندازه موشک هوا کردن سخت و دشوار باشد. اما جای هیچ نگرانی نیست؛ ما از بایدها و نبایدهای استفاده کردن از کرم‌ پودر در این مقاله فهرستی برایشما گردهم آورده‌ایم:

 

 

۱. پیش از هرچیز پوست‌شما را مرطوب و آماده کنید.

اولین گام در مسیر استفاده کردن از کرم‌ پودر، به برخورداری از یک بیس یا پایه آرایش مناسب بازمی‌گردد. این را به خاطر بسپارید که پیش از بکارگیری کرم پودر، برای اینکه بشود از شر چربی‌های اضافه صورت خلاص شد، بایستی به دقت آن‌ها را شستشو داد. اگر صورتی نرم و شاداب داشته باشید، آرایش‌شما هم جذابتر و زیباتر خواهد شد.
در ضمن با لایه‌برداری صورت، سلول‌های مرده پوستی که موجب زمخت به نظر رسیدنش می‌شوند، از آن جدا خواهند شد. همچنین اگر از تونر یا محصولات مرطوب‌کننده کمک بگیرید، به پاکسازی و آبرسانی پوست‌شما کمک کرده‌اید.

 

۲. استفاده کردن از کرم ضدآفتاب را فراموش نکنید.

تفاوتی نمی‌کند محل زندگی شما در کدام موقعیت جغرافیایی قرار دارد؛ چون هرکجا که باشید، به محض اینکه در معرض تابش اشعه‌های خورشید قرار بگیرید، کار تمام است. به همین خاطر به شما پیشنهاد می‌کنیم زیر کرم پودر، ضدآفتاب بزنید یا کرم پودرهای دارای ویژگی‌های کرم ضدآفتاب را در برنامه خود قرار دهید، تا به لایه‌ای محافظ و قدرتمند دربرابر نفوذ اشعه‌های ماورابنفش مجهز ‌شوید.
بیش از حد قرار گرفتن در معرض نور خورشید، موجب بروز چین‌وچروک‌های زودهنگام بر روی پوست می‌شود؛ بنابراین به‌خوبی از پوست‌شما مراقبت کنید تا بدون نیاز به کرم پودر، پوستی بی‌نقص پیدا کنید.گ

 

۳. برای استفاده کردن از کرم‌ پودر از یک براش یا بیوتی بلندر استفاده کنید.

اگر می‌بینید بعدِ استفاده کردن از کرم‌ پودر، خیلی بر روی پوست‌شما نمی‌خوابد، گیر کارشما و مشکلی که خواب از چشمان شما برده، می‌تواند ابزاری باشد که از آن برای کرم پودر زدن استفاده کردن می‌کنید. استفاده کردن از انگششما دست بیشتر برای زدن کرم‌هایی سبک‌تر همچون سی سی کرم‌ها مناسب‌تر است. اما برای یک‌دست شدن کرم پودر به ابزاری نیاز دارید که بتواند این کار را به بهترین شکل برایشما انجام دهد.
به کمک استفاده کردن از براش یا بیوتی بلندر، می‌توانید کرم پودر را به خوبی بر روی پوست ترکیب کنید و در عین حال از مواد کمتری بهره بگیرید. نحوه مصرف این محصول آرایشی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، پس اگر از براش استفاده کردن می‌کنید، بهتر است کرم پودر را به صورت حرکات دورانی بر روی صورت بزنید تا میکاپی یکنواخت و ترکیب‌شده با پوست‌شما داشته باشید.
حواسشما باشد که برای بکارگیری بیوتی بلندرها بایستی به خوبی آن‌ها را با کرم پودر مرطوب کنید؛ سپس با ضرباتی آهسته آن را بر روی پوست خود بزنید و هیچ‌وقت آن را بر روی پوست‌شما نکشید، البته اگر می‌خواهید ظاهری طبیعی به پوست‌شما بدهید.

 

استفاده از کرم پودر بر روی صورت

زمانی‌که پای استفاده کردن از ابزارها و اکسسوری‌های بهداشتی زیبایی در میان باشد، نباید پوست‌شما را فراموش کنید. بنابراین بهتر است براش‌های خود را بعدِ مصرف، شستشو دهید؛ چون هرچقدر وسایل‌شما تمیزتر باشد، آرایش بهتری نصیب‌شما خواهد شد.

 

۴. پیش از خرید، کرم پودر را بر روی پوست‌شما امتحان کنید.

هیچ‌کدام از ما نمی‌دانیم چه کسی بوده که برای اولین بار گفته امتحان کردن کرم پودر بر روی دست ایده خوبی است، اما همه‌مان می‌دانیم این کار اصلاً درست نیست. اما چرا؟ چون پوست صورت بسیار روشن‌تر از باقی‌ اندام‌های بدن است و نباید هیچ‌وقت کرم پودر را بر روی دست امتحان کرد. بنابراین اگر در این فکر هستید که کرم پودر را پیش از خرید در فروشگاه امتحان کنید، بدانید که بهترین ناحیه برای تست کردن آن، از زیر گونه به سمت استخوان فک است؛ پس بایستی کمی کرم پودر را بر روی آن ناحیه قرار دهید و به سمت گردن محوش کنید.
در ضمن، نورپردازی فروشگاه نیز در درک شدت تأثیرگذاری کرم پودر بی‌تأثیر نیست، پس مقداری از آن را بر روی پوست خود بزنید و پانزده دقیقه منتظر بمانید تا اگر اکسید شد یا تغییر رنگ داد، مشخص شود. با انجام همین کار، به‌سادگی می‌توانید رنگ واقعی کرم پودر را ببینید.

 

۵. کرم پودر مناسب پوست‌شما را بشناسید.

اینکه چه نوع پوستی دارید، بر نشستن کرم پودر بر روی پوست‌شما اثرگذاری بسزایی دارد:
اگر پوست‌شما خشک است، از کرم پودرهایی که مات هستند، استفاده نکنید، چون باعث بیشتر دیده شدن خشکی‌های پوست و پیرتر به نظر رسیدنشان می‌شوند.
اگر هم پوست چربی دارید، بهتر است از کرم‎ پودرهای ماتی که بافت مایع دارند استفاده کنید.
توجه داشته باشید که همه این اطلاعات معمولاً بر روی تیوپ نگهدارنده کرم ‌پودرها یا جعبه توضیحات‌شان نوشته می‌شود.
در ضمن، برخی از برندها، کرم ‌‌پودرهایی با کارایی مشترک ولی مواد مؤثره‌ متفاوت تولید می‌کنند تا پاسخگوی نیاز انواع پوست‌ها باشند.

 

۶. استفاده کردن از کرم‌ پودر با حجم زیاد درست نیست.

اگر بیش‌ازاندازه از کرم پودر روی صورت‌شما استفاده کنید، چهره شما ظاهری مصنوعی و آرایشی نامرتب به خود می‌گیرد. در واقع بنابر نظر بسیاری از میکاپ‌آرتیست‌ها، بایستی صرفاً لایه نازکی از کرم پودر را روی نواحی نازک‌تر پوست بکار گرفت: همچون دور چشم و تیغه بینی. بعد از این کار نوبت به استفاده کردن از کانسیلر یا پودر فیکس برای کامل‌ کردن آرایش‌شما می‌رسد.
در ضمن آن نواحی که می‌توانید در آن‌ها از لایه‌های ضخیم‌تر کرم پودر استفاده کنید، گونه‌ها، کناره‌های بینی، چانه، فک و بالای لب هستند. بنابراین وقتی دفعه بعد می‌خواهید آرایش کنید به یاد داشته باشید که مقدار کم‌تری کرم ‌پودر به قسمت میانی صورت‌شما بزنید و آن را به سمت بیرون محو کنید. چون این کار نه تنها سبب طبیعی‌تر شدن میکاپ‌شما می‌شود، بلکه از ماسیدن و تکه شدن آرایش‌شما هم جلوگیری می‌کند.

 

استفاده کردن از کرم پودر با انگشت‌های دست

 

۷. از کانسیلر و پودر فیکس استفاده کنید.

همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم، بهتر است در بخش میانی صورت‌شما از مقدار کمتری کرم پودر استفاده کنید؛ چون با این کار فضا برای اضافه کردن کانسیلر و پود فیکس برایشما باز می‌شود و می‌توانید از ماسیدگی کرم پودر در طول روز جلوگیری کنید.
بعد از زدن کانسیلر، صورت شما بسیار یکدست به نظر می‌رسد. شما با کانسیلری یک درجه روشن‌تر از پوست‌شما، می‌توانید نواحی تیره‌ صورت مثل تیغه بینی، زیرچشم‌ها، وسط پیشانی‌ و چانه‌شما را هایلایت کنید؛ و پس از اتمام میکاپ‌ خود، آن را با اسپری فیکساتور فیکس کنید.

 

۸. همیشه قبل از خوابیدن آرایش‌شما را پاک کنید.

اگر خیلی خسته‌اید و اصلاً حوصله‌اش را ندارید و به محض اینکه به خانه رسیدید، روی تخت میفتید و می‌خواهید هرچه سریع‌تر به خواب بروید و تجدید انرژی کنید، اگر آرایش داشته باشید، سلامت پوست‌شما را به خطر میندازید. ما به شما توصیه می‌کنیم که همواره پیش از خواب، صورت‌شما را به کمک محلول‌های پاک‌کننده یا میسلار واترها از هرگونه آرایش پاک و تمیز کنید و هیچ ردی روی آن باقی نگذارید؛ به هیچ‌وجه با کلی کرم پودر روی صورت‌شما شب را به صبح نرسانید.
برای اطلاع از نحوه استفاده کردن از کرم‌پودر و همچنین اشتباهات رایج در انتخاب سی سی کرم، مقالات زیر را مطالعه کنید.

 

اشتباهات رایج در انتخاب و استفاده کردن از سی سی کرم

در انتخاب یا استفاده کردن از سی سی کرم هم مانند هر محصول دیگری ممکن است اشتباهاتی وجود داشته باشد. برای رفع این اشتباهات با ما همراه باشید.

 

نحوه استفاده کردن از کرم پودر | استفاده کردن از براش یا اسفنج؟

برای استفاده کردن از کرم پودر بعد از آماده‌سازی و زیرسازی، کمی از این محصول را به صورت ضربه‌ضربه و به‌آرامی به کمک دست، پد، اسفنج یا براش روی صورت‌شما پخش کنید.

 

۹. در استفاده کردن از کرم پودر حین دوران بارداری مراقب باشید.

بیشتر مادران باردار بر این باورند که فقط غذا، نوشیدنی و داروهایی که در این دوران مصرف می‌کنند بر سلامت جنین‌شان تأثیرگذار است. این در حالی است آنچه که بر روی پوست‌شما قرار می‌دهید به همان اندازه اهمیت دارد. پزشکان معتقدند در دوران بارداری بایستی از مصرف محصولات مراقبتی که شامل رتینوئیدها، فتالات، هیدروکسی اسیدها، فرمالدهید و سویا اجتناب کنید. استفاده کردن از کرم‌ پودر در بارداری این موارد را نیز شامل می‌شود، پس قبل از خرید، محتویات نوشته شده بر روی جعبه محصول را مطالعه کنید.

 

۱۰. از کرم پودر به جای کانسیلر استفاده کردن کنید.

شاید برای همه ما این سوال پیش آمده باشد که آیا استفاده کردن از کرم‌ پودر به جای کانسیلر امکان‌پذیر است یا نه؟ کرم پودرها از لحاظ بافت سبک‌تر از کانسیلرها هستند و در برخی مواقع می‌‌توان از رنگ‌های روشن‌ترشان به‌جای کانسیلر استفاده کرد. اما اگر فقط به دنبال روشن کردن تیرگی‌های زیر چشم خود هستید می‌توانید از یک کانسیلر روشن‌تر استفاده کنید و اگر می‌خواهید لک، رزاسه و سایر نواقص صورت‌شما را پنهان کنید، احتمالاً به کانسیلر نیاز پیدا خواهید کرد.

 

۱۱. به تاریخ انقضای کرم پودر خود دقت کنید.

تاریخ انقضای محصولات بهداشتی نیز مانند هر محصول دیگری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. محصولات بهداشتی به دلیل تولید باکتری بعد از انقضاء می‌توانند سبب ایجاد حساسیت، آکنه، عفونت و مشکلات پوستی بسیاری شوند. استفاده از کرم‌ پودر تاریخ گذشته نیز به علت تولید باکتری و جدا شدن روغن موجود در ساختارش باعث عفونت و پر شدن منافذ پوستی با روغن فاسد می‌شود.

کلام آخر!

شاید یادگیری طرز استفاده کردن از محصولات آرایشی زیبایی همچون کرم پودر کار چندان دشواری به نظر نرسد، اما اگر اصولی انجام نشود، نتیجه‌ای عکس آنچه در نظر داشتید به همراه خواهد داشت. کرم پودر پایه و اساس آرایش شماست، پس استفاده کردن اصولی و درست آن اهمیت زیادی دارد. امیدواریم با رعایت ترفندها و روش‌هایی که در این مقاله به آن‌ها اشاره کرده‌ایم، بتوانید آرایشی زیبا و موردپسند را روی پوست‌شما پیاده کنید.

ارسال دیدگاه