کانسیلر

کانسیلر

توسط فاطمه باقری | 29 بهمن 1401

محصولات آرایشی

فرآیند یافتن محصول مناسب برای پنهان کردن عیوب صورت به طبیعی ترین روش ممکن...

راهنمای انتخاب کانسیلر اصلاح کننده های رنگ

فرآیند یافتن محصول مناسب برای پنهان کردن عیوب صورت به طبیعی ترین روش ممکن می تواند بسیار خسته کننده باشد. احتمالاً انواع مختلفی از برندها و محصولات پوشش دهنده پوست را امتحان کرده اید تا محصول مورد نظر خود را پیدا کنید. اما آنطور که باید نبود و شاید محصولی نبود که نظر شما را جلب کرده و مجذوبتان کند. این به این دلیل است که کلید پیدا کردن بهترین محصول برای نیازهای شما، درک بهتر ویژگی های آن است.
اصلاح کننده رنگ مناسب به شما کمک می کند تا به هر ظاهر ایده آلی که می خواهید برسید. این تیپ می تواند یک استایل شیک و جذاب با آرایش غلیظ تر برای مهمانی های شبانه یا ظاهری طبیعی با آرایش ملایم تری در روز باشد! شما می توانید انواع این محصولات را با بافت، تن رنگ، برندها و قیمت های مختلف در بازار پیدا کنید. اما از آنجایی که یافتن یک کانسیلر مناسب به دلیل تنوع بالای این محصول در بازار کار آسانی نیست، در این مقاله راهنمای انتخاب کانسیلر به همراه نکاتی که قبل از خرید بهترین کانسیلر از نظر پوشش باید به آن ها توجه کنید، می باشد. برای شما آورده ایم و در پایان بهترین کانسیلر ایرانی موجود در بازار را به شما معرفی کرده ایم:

کانسیلر چیست؟

اصلاح کننده رنگ یا کانسیلر یک محصول آرایشی است که برای پوشاندن سیاهی زیر چشم، لکه های پیری، منافذ بزرگ، لک های کوچک و عیوب صورت استفاده می شود. کانسیلر شباهت زیادی به کرم پودر دارد، اما با غلظت بالاتر، عیوب صورت را در تن رنگ پوست از بین می برد.
راهنمای خرید کانسیلر مزایای یک کانسیلر خوب
برای اینکه ظاهری طبیعی و بی نقص داشته باشید، کانسیلرها بهترین گزینه پیش روی شما خواهند بود. از این رو به برخی از مزایای کانسیلر اشاره کرده ایم:
• تیرگی زیر چشم را چه قرمز، چه قهوه ای و چه بنفش می پوشانند.
• رگ های آبی-سیاهی را که گاهی در زیر چشم ظاهر می شود پنهان می کنند.
• آنها به خنثی کردن قرمزی آکنه و جای زخم آنها کمک می کنند.
• کک و مک و لکه های پیری را پنهان می کنند.
• از نواحی خاصی مانند گوشه چشم و زیر ابرو برای هایلایت استفاده می شود.
• با پنهان کردن منافذ بزرگ پوست را صاف و بی نقص جلوه می دهند و به بهبود ظاهر پوست کمک می کنند.
• با استفاده از کانسیلر برای بینی می توانید تیغه آن را بلندتر یا کوتاه تر نشان دهید.
به گفته اکثر آرایشگران حرفه ای، کانسیلرها محصولات آرایشی رنگدانه ای همرنگ پوست هستند که برای پوشاندن لکه ها، لکه ها و تیرگی زیر چشم استفاده می شوند. بافت آنها ضخیم تر از کرم پودر است و با تراکم و سایه های مختلف طراحی شده اند تا عیوب صورت را بپوشانند. بنابراین مطمئن شوید که بهترین محصول موجود را با توجه به نیاز خود انتخاب می کنید.

 

راهنمای خرید کانسیلر قدرت پوشش دهی

 

الف) کانسیلر چسبنده

برای مبتدیان، کانسیلرهای استیک سنگین ترین بافت و بیشترین پوشش را دارند. این کانسیلرها بیشتر برای پوست های جوان، سفت و مرطوب مناسب هستند. زمانی که این محصول روی پوست های پیر و خشک استفاده می شود، به دلیل تجمع مواد تشکیل دهنده آن بین خطوط و لکه های خشک پوست، روی پوست شما کم رنگ نمی شود و ظاهر زیبایی به شما نمی دهد. بنابراین می توانید با مقدار مناسب کانسیلر و پودر فیکس از این اتفاق جلوگیری کنید.

 

ب) کانسیلر کرمی

برای کسانی که پوست خشک یا مختلط دارند، کانسیلرهای کرمی مناسب تر هستند. اما اگر این محصول به مدت طولانی روی پوست بماند یا به مقدار زیاد استفاده شود ماندگاری خود را از دست داده و بر روی پوست می مالد. با این حال، همچنان می توانید کانسیلرهای کرمی با بافتی سبک و پوشش دهی بالا، بدون انباشته شدن در شکاف چین و چروک یا خط لبخند خود پیدا کنید که با پوشاندن عیوب صورت، ظاهری کامل و بی نقص به شما می بخشد.

 

ج) کانسیلر مایع

اصلاح کننده های رنگ مایع کاربردی ترین نوع کانسیلر هستند. این محصولات به دلیل سهولت استفاده و پخش شدن روی پوست، به سرعت روی پوست می نشینند و پوشش خوبی دارند. همچنین عملکرد بسیار خوبی برای پوست های معمولی، چرب و مختلط دارند. این نوع محصولات به دلیل پوشش ساده و سبک ظاهری شیک و جذاب به شما می دهند. کانسیلرهای مایع در انواع مات، براق و اکلیلی در بازار وجود دارد. علاوه بر این، این نوع کانسیلر برای پوشاندن منافذ روی صورت مناسب نیست.
نکته: کانسیلرهای چسبنده برای پوست های چرب و مختلط و کانسیلرهای مایع و کرمی بیشتر برای پوست های خشک مناسب هستند. همه میکاپ آرتیست ها قبول دارند که انتخاب کانسیلر کاملاً به نوع پوست و نیاز شما بستگی دارد. بنابراین قبل از خرید، مطمئن شوید که به دنبال چه نوع محصولی هستید.
راهنمای خرید کانسیلر مناسب برای رنگ پوست
همه برندها دارای کانسیلرهایی هستند که برای رنگ پوست مصرف کنندگان مناسب است. پس به خاطر داشته باشید که اگر به دنبال رفع انواع عیوب صورت خود هستید، به بیش از یک محصول نیاز خواهید داشت. زیرا برای پنهان ماندن این عیوب محصولاتی با سطوح ماندگاری و طیف رنگی متفاوت در بازار وجود دارد. به عنوان مثال، کانسیلرهایی با طیف بژ به عنوان اصلاح کننده اصلی استفاده می شود. بنابراین همیشه محصولی را انتخاب کنید که یک درجه روشن تر از رنگ پوست شما باشد.
اگر کانسیلر خیلی روشن باشد، به راحتی با رنگ پوست شما ترکیب نمی شود و آرایش شما مصنوعی به نظر می رسد. کانسیلرهای بژ برای روشن کردن لکه های پیری، روزاسه و تیرگی زیر چشم استفاده می شود. از طرفی اگر به دنبال پنهان کردن هاله قهوه ای دور چشم خود هستید، بهتر است کانسیلری را بین طیف رنگی نارنجی و قهوه ای انتخاب کنید. اگر هاله دور چشم شما بنفش، صورتی یا هلویی است، این اصلاح کننده های رنگ بهترین نتیجه را به شما می دهند.
توجه داشته باشید که کانسیلرهای رنگی (آنهایی که جایی در طیف رنگ پوست ندارند) اصلاح کننده پایه محسوب می شوند. یعنی برای خنثی سازی و پوشاندن عیوب صورت به صورت طبیعی باید از کانسیلر بژ نیز در کنار آنها استفاده کرد. همچنین اگر از کانسیلرهای رنگی بدون استفاده از خنثی کننده به رنگ بژ استفاده شود، رنگ آبی، سبز و… آن کانسیلرها خودنمایی می کند و آرایش شما به هم می ریزد.
راهنمای خرید کانسیلر کانسیلرهای رنگی و کاربرد آنها
برای آشنایی با کاربردهای مختلف کانسیلرهای رنگی به تعدادی از آنها اشاره کرده ایم:
کانسیلر سبز
مهمترین کاربرد کانسیلر سبز، اصلاح و خنثی کردن قرمزی، التهاب و لکه های قرمز روی صورت است.
کانسیلر زرد
کانسیلر زرد برای پوشاندن هاله های بنفش، آبی یا تیره اطراف چشم استفاده می شود و لکه های سفید پوست، کبودی ها و رگ های بنفش ناشی از تلانژکتازی را پنهان می کند.
کانسیلر هلویی تا نارنجی
برای پوشاندن چین و چروک زیر چشم، لکه های تیره، لکه های ناشی از نور خورشید و کک و مک استفاده می شود. همچنین بهترین کانسیلر برای پف زیر چشم محسوب می شود.
کانسیلر صورتی
برای پنهان کردن رگ های سبز پوست استفاده می شود و ظاهری گرم و سالم به شما می بخشد.
کانسیلر سفید تا بی رنگ
این محصول زمانی استفاده می شود که مشکل خاصی روی پوست خود ندارید. و در گوشه چشم و ابرو می توانید از آن برای هایلایت استفاده کنید.
برای کسب اطلاعات در مورد نحوه استفاده از کانسیلر و همچنین شناخت کامل کانسیلرهای تراستی پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را مطالعه نمایید.
آبی تا بنفش
برای خنثی کردن رنگ زرد روی صورت استفاده می شود، بنابراین با ایجاد سایه ای از رنگ های زرد و نارنجی در تن پوست شما، آن را روشن تر می کند.
رنگ بژ
برای اصلاح عیوب اساسی صورت مانند لکه ها و منافذ استفاده می شود. این نوع کانسیلر را می توان با انواع کانسیلرهای رنگی برای خنثی کردن سایه آنها استفاده کرد.

 

نحوه استفاده از کانسیلرهای رنگی

جدول زیر نحوه استفاده از کانسیلرهای رنگی را برای تعدادی از سایه های رایج موجود در بازار نشان می دهد:
رنگ بژ، اگر به تنهایی استفاده شود، عیوب جزئی را می پوشاند. اما بیشتر برای خنثی کردن کانسیلرهای رنگی استفاده می شود.
سفید از این رنگ برای پنهان کردن استفاده نمی شود، بلکه برعکس، برای برجسته کردن نواحی مانند زیر چشم تا بالای استخوان گونه، زیر ابروها و بالای قوس لب بالا استفاده می شود.
سبز هر گونه قرمزی روی پوست را خنثی می کند.
بنفش/آبی با روشن کردن پوست زردی را خنثی می کند.
هلو/نارنجی کانسیلر نارنجی/هلو برای سیاهی دور چشم، لکه های خورشید، خال های مادرزادی و کک و مک مناسب است.
رنگ زرد دایره های آبی و رگه های بنفش رنگی را که گاهی روی پوست ظاهر می شوند پنهان می کند.
صورتی ظاهری سالم به پوست رنگ پریده می دهد و رگ های سبز را خنثی می کند.

 

راهنمای خرید کانسیلر نحوه استفاده از کانسیلر

اولین قدم برای به دست آوردن بهترین و طبیعی ترین ظاهر، انتخاب کانسیلر مناسب با رنگ پوست است. و بهترین برند بازار تا زمانی که به درستی از آن استفاده نکنید، نتیجه دلخواه را به شما نخواهد داد. می توانید قبل و بعد از استفاده از پرایمر از کانسیلر استفاده کنید. فقط از استفاده بیش از حد از این محصول بخصوص دور چشم خودداری کنید. زیرا ظاهری فرسوده و مصنوعی به آرایش شما می دهد.
هنگام استفاده از کانسیلر، توصیه می شود از نوک انگشت حلقه و انگشت کوچک برای ترکیب آن با پوست استفاده کنید. از آنجایی که این دو انگشت ضعیف ترین انگشتان هستند، هنگام استفاده از کانسیلر فشار مناسبی به پوست وارد می کنند. استفاده از این دو انگشت باعث می شود کانسیلر به راحتی روی پوست ما پخش شود. بدون آسیب رساندن به نواحی حساس پوست (دور چشم).
هنگام استفاده از کانسیلر صورت، می توانید از نوک انگشت، مخلوط کن زیبایی یا سایر برس های ظریف برای پخش و محو کردن آن استفاده کنید. همه گزینه ها به شرط استفاده صحیح از آنها نتیجه مطلوبی به شما می دهند. برای شروع، باید ترتیب استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی را بدانید. شروع با پرایمر و بالا رفتن، کلید دستیابی به ظاهری ایده آل است.
در نهایت به خاطر داشته باشید که پخش کردن کانسیلر با کشیدن یا مالیدن آن روی پوست یکی از رایج ترین اشتباهات هنگام استفاده از آن است. اگر این کارها را انجام دهید، یک عکس دریافت خواهید کرد. زیرا با این کار کانسیلر بین عیوب صورت شما جمع می شود و بیشتر نمایان می شود.
نظر میکاپ آرتیست ها در مورد کانسیلر
به گفته متخصصان، بهتر است قبل از استفاده از کانسیلر پوست خود را تمیز و مرطوب کنید. در واقع، بهترین استفاده از کانسیلر به روتین مراقبت از پوست شما بستگی دارد. به عنوان مثال، برای اصلاح سیاهی دور چشم، با مرطوب کردن و تغذیه این نواحی شروع کنید. و اجازه دهید قبل از استفاده از نرم کننده ها، مرطوب کننده کاملا جذب پوست شما شود.

 

 

در زیر رایج ترین اشتباهات استفاده از کانسیلر را لیست کرده ایم:

 

1. استفاده از کانسیلر روی پوست آلوده

اگر از مرحله مهم پاکسازی صورت و آبرسانی به آن صرف نظر کنید، ناخالصی ها روی پوست شما جمع می شوند. این نه تنها آرایش شما را نامرتب نشان می دهد، بلکه سلامت پوست شما را نیز تهدید می کند و منافذ شما را با باکتری مسدود می کند.

 

2. عدم درمان و مرطوب کردن پوست قبل از استفاده از اصلاح کننده ها

هنگامی که کانسیلر روی پوست خشک استفاده می شود، پوست بیشتر ترک خورده و خشک می شود. این بدان معنی است که چین و چروک و خطوط لبخند شما بیشتر نمایان می شود.

 

3. استفاده از رنگ و سایه نامناسب برای پوست

این کار آرایش شما را کاملا خراب می کند و ظاهری خسته یا به اصطلاح پاندا به شما می دهد. این زمانی اتفاق می افتد که اطراف چشم شما با رنگ سفید پوشیده شده باشد که اصلا طبیعی نیست.

 

4. استفاده زیاد از کانسیلر

وقتی از کانسیلر استفاده می کنید، نه تنها عیوب صورت خود را می پوشانید، بلکه آنها را برجسته تر می کنید. به عبارت دیگر، اگر آرایش روی پوستتان ثابت نباشد، روی صورتتان می ریزد و ظاهر بدی به شما می دهد.

 

5. از تن و رنگ کانسیلر برای تمام عیوب استفاده کنید

همانطور که قبلاً گفتیم، هر رنگ کانسیلر کاربرد خاص خود را دارد و عیوب خاصی را می پوشاند.

 

6. استفاده از کانسیلر به جای پرایمر و پخش آن در تمام صورت

وقتی نواحی که نیازی به اصلاح ندارند را با کانسیلر می پوشانید، علاوه بر پرکردن منافذ و برهم زدن تعادل طبیعی صورت، رنگ و سایه طبیعی را از روی پوست خود پاک می کنید. و ظاهری غیر طبیعی و پژمرده به دست می آورید.

 

7. استفاده بیش از حد از کانسیلر برای پوشاندن چین و چروک دور چشم یا به اصطلاح ظاهر کلاغی.

از استفاده از کانسیلر برای چین و چروک دور چشم پوست های مسن خودداری کنید. به یاد داشته باشید که استفاده از این محصولات برای پوشاندن چین و چروک های عمیق اثر معکوس دارد و آنها را بیشتر نمایان می کند.

 

روش های صحیح و نادرست استفاده از کانسیلر

عوارض استفاده از کانسیلر مانند سایر محصولات بهداشتی در صورت استفاده بیش از حد غیر قابل جبران است. در جدول زیر سعی شده است به چند روش صحیح و نادرست استفاده از کانسیلر به طور خلاصه اشاره کنیم:
غلط درست
قبل از استفاده از محصولات آرایشی صورت را تمیز نکنید. قبل از استفاده از لوازم آرایشی، صورت و گردن را به طور کامل بشویید.
مرطوب نکردن صورت قبل از آرایش، استفاده از مرطوب کننده و لوسیون روی گردن و صورت. استفاده از کرم دور چشم مناسب و دادن زمان به پوست برای جذب آن.
کانسیلری را روشن تر از رنگ پوست خود انتخاب کنید. انتخاب کانسیلری که فقط یک یا دو درجه از پوست شما روشن تر است. و اطمینان از پخش شدن مناسب آن روی پوست.
کانسیلر را با انگشت خود روی عیوب صورت پخش کنید. پخش و پاک کردن محصول با یک برس خوب یا با ضربه های ملایم با نوک انگشتان. و اطمینان از اینکه کانسیلر روی پوست کشیده نمی شود.
کانسیلر را با انگشت اشاره پخش کنید. استفاده از نوک انگشت حلقه برای رفع کانسیلر؛ این انگشت ضعیف ترین انگشتی است که هنگام ضربه زدن فشار مناسبی برای پخش کردن کانسیلر ایجاد می کند.
برای تمام عیوب از کانسیلر استفاده کنید. انتخاب رنگ کانسیلر با توجه به چیزی که قصد درمان آن را دارید. تیرگی زیر چشم بسته به بنفش یا قهوه ای بودن به کانسیلر متفاوتی نیاز دارد. همچنین قرمزی و رنگ های دیگر در لکه های روی پوست نیاز به کانسیلرهای رنگی متفاوت دارد.
راهنمای خرید کانسیلر قبل از پرایمر یا بعد از آن؟
حقیقت این است که قوانین و مقررات خاصی برای ترتیب استفاده از این دو محصول وجود ندارد; زیرا بسیاری از میکاپ آرتیست ها هستند که قبل از پرایمر از کانسیلر استفاده می کنند و برخی نیز کمی دیرتر در طول روتین آرایش خود از آن استفاده می کنند.
این شما هستید که باید تصمیم بگیرید کدام یک برای شما بهتر است. تنها نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که فقط از کانسیلرها برای پوشاندن تیرگی زیر چشم استفاده کنید نه پرایمر و پایه آرایش. استفاده زیاد از این محصولات در این نواحی باعث از بین رفتن آرایش و تیرگی بیشتر می شود.

 

راهنمای خرید کانسیلر چه کسانی نباید از آن استفاده کنند؟

مانند همیشه، کسانی که از حساسیت های پوستی مانند اگزما یا التهاب پوست رنج می برند، قبل از استفاده از هر محصول جدیدی باید با متخصص پوست مشورت کنند و کانسیلر نیز از این قاعده مستثنی نیست. با این حال، می توانید محصولات ضد حساسیت زیادی را در بازار پیدا کنید که برای پوست های حساس ساخته شده اند. مواد اولیه استفاده شده در این محصولات بی خطر هستند، بنابراین نباید باعث تحریک و التهاب پوست شوند.
بسیاری از کارشناسان استفاده از کانسیلرهای مخصوص (با ترکیبات فوق العاده موثر) را توصیه می کنند که برای افرادی که دارای عوارض زیر هستند مناسب است:
• آکنه
روزاسه و آکنه روزاسه (بیماری هایی که باعث التهاب در صورت می شوند)
پسوریازیس (بیماری که باعث ایجاد لکه های قرمز با فلس های نقره ای روی پوست می شود)
پیسی (از بین رفتن رنگدانه های پوست که باعث ایجاد لکه های سفید روی پوست می شود)
زخم ها
راهنمای خرید کانسیلر پنهان کردن آکنه روزاسه و روزاسه
علائم هر دوی این بیماری ها با قرمز شدن گونه ها ظاهر می شود و کانسیلرهای سبز بهترین گزینه برای پوشاندن این قرمزی ها هستند. به یاد داشته باشید که هر چقدر هم که این رنگ را روی پوست خود محو کنید، باز هم اثری بسیار کم رنگ از آن روی پوست شما باقی خواهد ماند. پس بهتر است آنها را با یک کانسیلر دو درجه روشن تر از رنگ پوست خود بپوشانید.
اگر کار زیادی روی صورت خود دارید، ابتدا باید قرمزی صورت خود را به طور کامل خنثی کنید، سپس نواحی دیگر مانند تیرگی زیر چشم، لک، جوش و … را بپوشانید، پس از پوشاندن صورت با کانسیلر، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را با پایه یا پرایمر خود در همه نواحی به جز زیر چشم ثابت کنید.
راهنمای خرید کانسیلر کدام یک از انواع کانسیلرها؟
با توجه به بافت محصول، کانسیلرها را می توان به چهار نوع زیر تقسیم کرد:

 

الف) کانسیلر کرمی

کانسیلرهای کرمی پوششی خوب و یکنواخت (معمولی تا کامل) به شما می دهند و استفاده از آنها بسیار آسان است. فرمولاسیون و غلظت این محصولات باعث می شود که قسمت زیادی از صورت را کم و بیش پوشش دهند. این کانسیلرها برای درمان نواحی تغییر رنگ پوست استفاده می شوند و معمولاً در طیف وسیعی از رنگ های مختلف مانند بژ، صورتی، نارنجی، آبی/بنفش، زرد، سبز و سفید موجود می باشند. اثربخشی آنها به سطح غلظت آنها بستگی دارد.
گاهی اوقات وقتی کانسیلر بیش از چند ساعت روی پوست شما می ماند یا به اشتباه از آن استفاده می کنید (استفاده زیاد از آن)، خطوط ریز مانند چین و چروک روی پوست شما ظاهر می شود. اما در صورت استفاده صحیح کمک زیادی به داشتن ظاهری طبیعی و معمولی می کنند. کانسیلرهای کرمی برای پوست های معمولی، مختلط و خشک مناسب هستند. همچنین به یاد داشته باشید که از انگشت حلقه برای جذب و تثبیت بهتر روی پوست استفاده کنید. در نهایت از یک پودر ثابت کننده استفاده کنید و به یاد داشته باشید که این کار نه تنها ماندگاری آرایش شما را بیشتر می کند، بلکه از چرب و براق شدن آن نیز جلوگیری می کند.

 

ب) کانسیلر مایع

کانسیلرهای مایع از کاربردی ترین محصولات هستند. آنها برای پوست های معمولی، چرب و مختلط مناسب هستند. چه پوست جوانی داشته باشید و چه پوست پیری، می توانید از قابلیت مرطوب کنندگی آن استفاده کنید. این ویژگی از خشک شدن و ترک خوردن آن بر روی پوست جلوگیری می کند و باعث می شود چین و چروک و خطوط لبخند کمتر دیده شوند.
استفاده از این محصولات آسان است و به شما نور خوبی تا پوشش معمولی می دهد. آنها همچنین افزودنی های عالی برای کرم ها و اصلاح کننده های رنگ هستند. برای مثال اگر خال قهوه ای دارید و می خواهید آن را درمان کنید، می توانید از رنگ نارنجی این محصول برای رنگ آمیزی و پوشاندن آن استفاده کنید. با این حال، پس از آن باید از کانسیلر مایع بژ استفاده کنید تا تفاوت بین رنگ نارنجی و رنگ طبیعی پوست خود را خنثی کنید.
استفاده و پخش این محصولات روی پوست آسان است، اما هنگام استفاده از آنها با برس در کانسیلرهای مایع همیشه زیاده روی می کند. بهترین راه برای استفاده از کانسیلر دور چشم این است که ابتدا دست های خود را تمیز کنید و قبل از استفاده از هر چیز اضافی آن را برس بزنید. این در حالی است که کانسیلرهای مایع در سه نوع مات، براق و اکلیلی در بازار موجود است.

 

ج) کانسیلر مدادی

کانسیلرهایی که به شکل مداد هستند و برای پوشاندن عیوب کوچکتر و ساده تر استفاده می شوند. بافت آنها نرمتر از مداد است و برای پنهان کردن عیوب کوچک صورت عالی هستند. نحوه استفاده از کانسیلر مدادی بسته به سبک آرایش شما می تواند در ابتدا یا انتهای آرایش باشد. این نوع محصولات بسیار کاربردی هستند. اندازه و شکل آنها بسیار کوچک و سبک هستند و به راحتی در هر کیف دستی و کیف آرایشی جا می شوند.

 

ت) کانسیلر چسبنده

این محصولات به دلیل بافت و ترکیب متراکم خود دارای بالاترین سطح پوشش دهی در بین کانسیلرها هستند و همین امر آنها را برای پوست های چرب و جوان بسیار مناسب می کند. این کانسیلر به صورت چوبی طراحی شده است و نمی توان آن را به تنهایی در نقاط حساس صورت استفاده کرد. اگر تصمیم گرفتید این محصول را به تنهایی و مستقیماً روی پوست خود استفاده کنید، سعی کنید از انگشت حلقه یا برس های آرایشی خود استفاده کنید تا آن را روی پوست خود پخش کنید، همانطور که قبلا ذکر کردیم تا ظاهر طبیعی تری به شما بدهد.
استفاده از این محصول برای پوست های مسن با چین و چروک های عمیق تر توصیه نمی شود. به دلیل بافت سنگین این محصول، به دلیل جمع شدن در چین های عمیق پوست، ترک می خورند و چین و چروک های پوست و خطوط لبخند را بیشتر نمایان می کنند. این نوع کانسیلرها پوشانندگی معمولی تا بالایی دارند و بسته به نحوه استفاده شما به صورت پودری براق یا مات عرضه می شوند.

 

کرم مایع مداد چسبنده

بافت کرمی، مرطوب کننده سبک و بسیار سبک با قابلیت مرطوب کنندگی بالا ضخامت متوسط، مداد رنگی سنگین با قابلیت مرطوب کنندگی کم
پوشش کم تا عادی معمولی زیاد بسیار زیاد، با پوشش عالی
نوع پوست مختلط، معمولی و خشک، پوست های جوان و پیر، همه انواع پوست، مگر اینکه برای پوشاندن عیوب نواحی خاص استفاده شود. پوست جوان و چرب
تا به حال باید ایده بهتری در مورد اینکه چه سایه و بافتی از کانسیلر برای نوع و نیازهای پوست شما مناسب است، داشته باشید. در ادامه به شما خواهیم گفت که قبل از خرید کانسیلر باید به چه معیارهایی توجه کنید:

 

الف) نوع پوست

توجه داشته باشید که هر پوستی به مراقبت خاص خود نیاز دارد. به عنوان مثال پوست های چرب و معمولی به راحتی کانسیلر را جذب می کنند، بنابراین استفاده از محصول چرب و کرمی توصیه نمی شود. از طرفی پوست های خشک به سختی رطوبت را جذب می کنند، یعنی باید از کانسیلرهای مایع، سبک و کرمی استفاده کنید. و در نهایت مناسب ترین محصول برای پوست های جوان و چرب کانسیلرهای استیکی هستند.

 

ب) سن پوست

سن پوست شما تاثیر مستقیمی در انتخاب نوع محصول مورد نظر شما دارد. وقتی از اصلاح کننده‌ها برای پوست‌های جوان‌تر استفاده می‌کنیم، تقریباً همه کانسیلرها، حتی آن‌هایی که بافت سنگین و متراکم دارند، روی این پوست‌ها پاسخگو هستند. وقتی صحبت از پوشاندن پوست پیر می شود، کانسیلرهای مایع قطعا انتخاب بهتری نسبت به کانسیلرهای چسبناک هستند.

 

ج) پوشش بهینه

در انتخاب کانسیلر حتما میزان و میزان پوشش مورد نظر را در نظر بگیرید. این به شما کمک می کند راحت تر انتخاب کنید. در عین حال بدانید که کانسیلرهای استیک و استیک بیشترین میزان پوشش را دارند. بافت سنگین و ضخیم آنها باعث پوشش عمیق عیوب بزرگ صورت می شود. محصولات خامه ای نیز پوشش نسبتا خوبی دارند در حالی که محصولات مایع به دلیل بافت سبکی که دارند کمترین پوشش را دارند.
آیا می دانستید برای پوشاندن تیرگی زیر چشم به دو نوع کانسیلر نیاز دارید؟ ابتدا باید یک لایه نازک کانسیلر اصلاح کننده رنگ بزنید و صبر کنید تا کاملا جذب پوست شما شود سپس از یک لایه کانسیلر همرنگ لایه اولیه استفاده کنید.
همچنین مطمئن شوید که هر دو لایه نازک و سبک باشند. و فراموش نکنید که استفاده بیش از حد از کانسیلر برای پوشاندن تیرگی زیر چشم اشتباهی است که آرایش شما را خراب می کند و ظاهری مصنوعی و غیر طبیعی به چهره شما می بخشد.

 

ت) قیمت کانسیلر

قیمت کانسیلر ارتباط مستقیمی با ظاهر، فرمول و برند آن دارد. اصلاح کننده های مداد معمولاً گران ترین کانسیلرها هستند. اما به دلیل استفاده در متراژهای کوچکتر، خریدهای اقتصادی به حساب می آیند. کانسیلرهای کرم، مایع و استیک تفاوت چندانی در قیمت ندارند و چیزی که باعث تفاوت قیمت می شود برند آنهاست.

 

ه) تن یا رنگ پس زمینه

در انتخاب این نوع محصول باید به عناصر زیادی توجه کرد. برای مثال رنگ کانسیلرهای بژ باید با توجه به رنگ پوست و پایه آرایش انتخاب شود. همانطور که قبلا در این مقاله اشاره کردیم، اصلاح کننده های رنگی باید با توجه به اینکه کدام عیب صورت را می خواهیم اصلاح کنیم انتخاب شود.

 

ج) آلرژی

افرادی که از بیماری های پوستی مانند آلرژی، حساسیت یا التهابات پوستی رنج می برند باید از محصولات آرایشی ضد حساسیت استفاده کنند که از هرگونه واکنش شدید پوستی جلوگیری می کند. اگر هنوز مطمئن نیستید که کدام محصول برای پوست شما مناسب است، بهتر است با یک متخصص پوست مشورت کنید.
برای پوشاندن عیوب صورت، پف، گودی، سیاهی و تیرگی دور چشم و جلوگیری از چین و چروک دور چشم استفاده از کانسیلرهای تراست را به شما پیشنهاد می کنیم:
برای داشتن آرایشی تمیز و بی عیب می توانید از این کانسیلرها در روتین آرایش خود استفاده کنید. استفاده از آن به پوشاندن پف و تیرگی اطراف چشم و محو شدن آنها کمک می کند. این محصول چین و چروک و خطوط صورت را پوشش می دهد و گزینه ای بسیار ایده آل برای محافظت از پوست حساس و نازک دور چشم در برابر اشعه خورشید محسوب می شود. این محصول در سه رنگ بژ طبیعی، بژ تیره و بژ عسلی تولید می شود.

 

آخرین کلمه!

کانسیلرها محصولات آرایشی و بهداشتی هستند که مردم معمولاً آنها را نادیده می گیرند و از خرید آنها خودداری می کنند. و در این مرحله، ممکن است متوجه شده باشید که کانسیلرها یک عنصر حیاتی برای دستیابی به ظاهری بی عیب و نقص هستند. در این مقاله برای استفاده بهتر شما از این محصول، تمامی اطلاعاتی که در هنگام خرید محصول مناسب به آن نیاز خواهید داشت را ذکر کرده ایم. فقط به خاطر داشته باشید که این محصولات برای اهداف مختلفی مانند پوشاندن سیاهی زیر چشم، لک ها و حتی برجسته کردن نواحی صورت استفاده می شوند.
با توجه به اینکه کانسیلرها در رنگ ها، غلظت ها و کاربردهای مختلف تولید می شوند، امکان انتخاب محصول نامناسب در بین شما زیاد خواهد بود. به همین منظور ما تمامی نکات مورد نیاز برای خرید و استفاده از آن را ارائه کرده ایم و یکی از بهترین کانسیلرهای ایرانی ساخته شده تحت لیسانس یکی از شرکت های معتبر سوئیسی را به شما معرفی کرده ایم. اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، می توانید آن را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و یا نظرات خود را در قسمت نظرات بنویسید.

ارسال دیدگاه